Mostar će ove godine dobiti najposebnije jaslice na svijetu - 12.11.2020.

U moru sivila i depresivnih vijesti, jedna pozitivna vijest za cijelu zajednicu stiže iz Mostara.

Mostar će ove zime biti jedan od rijetkih gradova u svijetu koji je posao izrade centralnih gradskih jaslica prepustio udruzi za Down sindrom Mostar...

20201112 jaslice 1

Ruke naših članova vrijedno rade kako bi ove godine Mostar imao najposebnije gradske jaslice.

"Udruga za Down sindrom Mostar organizira događaj 'U susret Božiću', kulturnu manifestaciju kojom želimo pokazati da djeca i mladi sa sindromom Down mogu itekako obogatiti kulturni sadržaj u našem gradu.

U sklopu kulturne manifestacije bit će organizirana i izrada jaslica za Grad Mostar, te izložba radova likovne radionice djece i mladih sa sindromom Down, humanitarna izložba djela nastalih u Akademiji likovnih umjetnosti Sveučilišta u Mostaru.

Sama izložba imat će prodajni karakter dok će sredstva prikupljena tijekom trajanja izložbe biti usmjerena na nastavak terapija rane intervencije, logopedskih i edukacijsko-rehabilitacijskih terapija za djecu i mlade sa sindromom Down koje naša Udruga uspijeva organizirati u kontinuitetu već četiri godine'', rekao je u razgovoru za Bljesak.info predsjednik Udruge Igor Ledić.

Hvala Bljesak.info na praćenju rada likovne radionice naše Udruga za Down sindrom Mostar!

Članak u cijelosti možete pročitati na Bljesak.info.